Konfiguracja środowiska pracy Front-End Developera

Już w tę sobotę (04.04.2020) o godz. 10:00 zapraszamy Was na pierwszy darmowy webinar! Podczas spotkania przygotujemy podstawową i reużywalną konfigurację Webpacka. Dzięki niej inicjalizacja projektu będzie znacznie szybsza, a cały proces w pełni zrozumiały.

Podczas warsztatów nauczymy się czym jest Webpack i w jaki sposób go skonfigurować. Dzięki naszej konfiguracji skrypty będą transpilowane do starszej wersji języka aby być zrozumiałym w starszych wersjach przeglądarek. Zmniejszymy również ich objętość i dodamy mapę plików. Skonfigurujemy preprocesor SASS aby wykorzystywać go przy tworzeniu stylów, pamiętając również o ich kompatybilności. Poddamy obrazki bezstratnej optymalizacji. Całość opakujemy w narzędzie pozwalające nam tworzyć kod przy jednoczesnym odświeżaniu aplikacji po jakiejkolwiek zmianie.

Zależy mi aby każdy uczestnik pozyskał jak najwięcej wiedzy. Postaram się każde zagadnienie dokładnie omówić abyście wiedzieli dlaczego tak się dzieje. Jeśli wybieracie się na wydarzenie koniecznie oznaczcie swój udział na oficjalnym wydarzeniu.

Webinar odbędzie się na naszym profilu na Facebooku. Nie martwcie się, jeśli nie możecie być. Zapis z warsztatów pojawi się również na YouTube. Zachęcam również do zapoznania się z moim profilem w podstronie Zespół.

Do zobaczenia!

Radek

Radek

Front-End Software Engineer w poznańskim Allegro. Powiązany z programowaniem od przeszło 15 lat. Zainteresowany zapewnianiem jakości oraz optymalizacją aplikacji webowych. Miłośnik pieszych wycieczek górskich. Po godzinach lubi pograć na Nintendo Switch.