Witaj na FrontemDoJS.pl

Pierwszy wpis z zasady ma na celu przywitanie czytelników i nakreślenie koncepcji bloga. Tym razem nie będzie inaczej – mam na imię Radek, chcę się z Wami przywitać i powiedzieć dlaczego to robimy.

Na samym wstępie chciałbym zaznaczyć, że FrontemDoJS to centrum wiedzy w którym Czytelnik znajdzie wiele ciekawych artykułów z dziedziny frontendu. Nasz blog tworzony jest przez zespół osób z wieloletnim doświadczeniem komercyjnym w tworzeniu kodu w języku JavaScript.

Wielokrotnie podejmowałem próby stworzenia bloga. Za każdym jednak razem to co stworzyłem przypominało mi inne blogi o tej samej tematyce. Zacząłem rozmyślać co zrobić by w końcu się udało. Jak się okazało, rozwiązanie było na wyciągnięcie ręki. Wraz z Markiem chcieliśmy zrealizować ten sam cel – pisać wartościowy content, który byłby inspirujący oraz ciekawy dla innych. Plusem również okazał się fakt, że piszemy w zupełnie innych technologiach JavaScriptowych co wynikowo wprowadzi różnorodność naszych artykułów. Podjęliśmy rozmowę, nakreśliliśmy pomysł i tak oto powstał projekt FrontemDoJS. Chcesz dowiedzieć się na nasz temat więcej? Odwiedź stronę Zespół.

Startujemy z ekipą liczącą dwie osoby – ja (Radek) na co dzień tworzę rozwiązania wykorzystując Reacta, a Marek pracuje z użyciem Angulara. Tutaj zdradzę istotną informację – przez przeszło rok wspólnie pracowaliśmy przy jednym projekcie, więc dokładnie wiemy jaki poziom wiedzy każdy z nas reprezentuje i co jest czyją motywacją do działania. Pewnym zatem jest, że na ten moment pojawiać się będą artykuły dotyczące właśnie tych dwóch technologii. Z biegiem czasu chcemy podjąć współpracę z dodatkowymi osobami – w tym z kimś kto na co dzień wykorzystuje Vue.js. Na to jednak musimy jeszcze chwilę poczekać.

Nie chcemy skupiać się tylko i wyłącznie na znanych rynkowych rozwiązaniach. Oprócz wspomnianych technologii chcemy pisać o Vanilla.js oraz TypeScripcie. Spodziewajcie się historii pisanych prawdziwym kodem oraz sztuczek i ciekawostek na które natknęliśmy się podczas pracy. Istotnym jest dla nas również szerzenie wiedzy z zakresu inżynierii oprogramowania oraz zapewniania jakości. Zapowiadamy zatem artykuły dotykające tematów pisania testów automatycznych oraz projektowania architektury.

Artykuły to podstawowa aktywność na której chcemy się skupić. Podstawowa, lecz nie jedyna. Pojawiamy się na lokalnych (poznańskich) wydarzeniach oraz konferencjach branżowych. Dzięki FrontemDoJS łatwiej będzie nam nawiązywać kontakt z Wami – naszymi czytelnikami. Mamy wiele pomysłów na aktywności, które będziemy organizować wraz z rozwojem naszego bloga.

Mam nadzieję, że ten krótki i (jak mniemam) ogólnikowy wpis zachęci Cię do odwiedzania naszego bloga. W imieniu moim jak i Marka zachęcam Cię również do śledzenia naszego profilu na Facebooku oraz Twitterze. Jeśli jesteś zainteresowany tematem JavaScript możesz również zapisać się do naszej grupy na Facebooku w celu poszerzania kontaktów i wiedzy.

Witaj na FrontemDoJS.pl!

Radek

Radek

Front-End Software Engineer w poznańskim Allegro. Powiązany z programowaniem od przeszło 15 lat. Zainteresowany zapewnianiem jakości oraz optymalizacją aplikacji webowych. Miłośnik pieszych wycieczek górskich. Po godzinach lubi pograć na Nintendo Switch.